Find netværk og klynger

Ingen fundet
  1. Agro Business Park
    (Energi)
    Niels Pedersens Alle
    8830
    Danmark
  2. Arctic Business Network
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Vesterbro 79
    9220 Aalborg
  3. Arctic Cluster of Raw Materials
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    H.C. Andersens Boulevard 18
    1553 København V
  4. BigScience.dk
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Gregersensvej 7
    2630 Taastrup
  5. Biopeople
    (Sundhed/Medico)
    Universitetsparken 2
    2100 København
  6. BrainsBusiness
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  7. Censec
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    N.O. Hansens Vej 4
    7470 Karup
  8. CLEAN - København
    (Mljø)
    Vesterbrogade 1E
    1620 København V.
  9. CLEAN - Middelfart
    (Mljø)
    Industrivej 3a
    5500 Middelfart
  10. CLEAN - Sønderborg
    (Energi)
    Alsion 2
    6400 Sønderborg
  11. CLEAN - Århus
    (Energi)
    Inge Lehmann Gade 10
    8000 Århus C
  12. D2i – Design to innovate
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Ågade 10
    6000 Kolding
  13. DAMRC - Danish Advanced Manufacturing and Research Center
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Sandagervej 10
    7400 Herning
  14. Danish Food Cluster
    (Fødevarer)
    Agro Food Park 13
    8200 Århus N
  15. Dansk Materiale Netværk
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Niels Bohrs Vej 6
    6700 Esbjerg
  16. FoodNetwork
    (Fødevarer)
    Nupark 47
    7500 Holstebro
  17. FoodNetwork - Hirtshals
    (Fødevarer)
    Willemoesvej 2
    9850 Hirtshals
  18. FoodNetwork - Køge
    (Fødevarer)
    Lyngvej 19-25
    4600 Køge
  19. Fyns Maritime Klynge
    (Transport)
    Graaesvej 27
    5700 Svendborg
  20. Gate 21
    (Mljø)
    Vognporten 2
    2620 Albertslund
  21. House of Energy
    (Energi)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  22. INBIOM - Innovationsnetværket for Biomasse
    (Energi)
    Niels Pedersens Alle 2
    8830 Tjele
  23. INBIOM - Sjælland
    (Energi)
    Alleen 15
    4180 Sorø
  24. InfinIT - København
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Rued Langgaards Vej 7, 5b
    2300 København S
  25. InfinIT - Aalborg
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Selma Lagerlöfs Vej 300
    9220 Aalborg Ø
  26. InnoBYG
    (Byggeri)
    Gregersensvej 3
    2630 Taastrup
  27. Inno-MT - Innovationsnetværk for Miljøteknologi
    (Mljø)
    Vesterbrogade 1E
    1620 København V
  28. Inno-SE Innovationsnetværk Smart Energy
    (Energi)
    c/o CLEAN
    Alsion 2
    6400 Sønderborg
  29. Innovationsnetværk for Klimatilpasning
    (Mljø)
    Anker Engelundsvej 1
    2800 Kgs. Lyngby
  30. Innovationsnetværket Brandbase
    (Service)
    Campusvej 55
    5230 Odense M
  31. Innovationsnetværket Dansk Lyd
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Richard Petersens Plads, bygning 324
    2800 Lyngby
  32. Innovationsnetværket for Produktion
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    N.O. Hansens Vej 4,
    7470 Karup
  33. Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster - Herning
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Birk Centerpark 38
    7400 Herning
  34. Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster - København
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Philip de Langes Allé 10
    1435 København K
  35. Interactive Denmark i vest
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Filmbyen
    8000 Aarhus
  36. Interactive Denmark i øst
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Bernhard Bangs Allé 25
    2000 Frederiksberg
  37. Invio - Innovationsnetværk for Oplevelsesøkonomi
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Teglgårdsplads 1
    Rendsburggade 14
    9000 Aalborg
  38. MARCOD
    (Transport)
    Silovej 8
    9900 Frederikshavn
  39. Maritime Development Center
    (Transport)
    Amaliegade
    1256 København K
  40. Medicon Valley Alliance
    (Sundhed/Medico)
    Arne Jacobsens Alle 15
    2300 Ørestad
  41. MedTech Innovation – Innovationsnetværk for Medicoteknik
    (Sundhed/Medico)
    Diplomvej 381
    2800 Kgs. Lyngby
  42. MTIC
    (Sundhed/Medico)
    Tueager
    8200 Aarhus
  43. Netværk for Bæredygtig Erhvervsudvikling NordDanmark
    (Mljø)
    Stigsborg Brygge 5
    9400 Nørresundby
  44. Nordjysk FødevareErhverv
    (Fødevarer)
    Niels Jernes Vej 10
    9220 Aalborg
  45. Odense Robotics
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Forskerparken 10
    5230 Odense M
  46. OffshoreEnergy.dk
    (Energi)
    Dokvej 3
    6700 Esbjerg
  47. RoboCluster
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Niels Bohrs Allé 1
    5230 Odense M
  48. Service Platform - København
    (Service)
    Fiolstræde 44
    1171 København K
  49. Service Platform - Roskilde
    (Service)
    Universitetsvej 1, Bygning: 44.3
    4000 Roskilde
  50. Service Platform - Århus
    (Service)
    Abogade 34
    8200 Århus N
  51. SmartLog
    (Transport)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  52. The Animation Workshop
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Kasernevej 5
    8800 Viborg
  53. Transportens Innovationsnetværk
    (Transport)
    Amaliegade 33, 2. sal
    1256 København K
  54. UAS Denmark
    (Transport)
    Lufthavnvej
    5270 Odense N
  55. VIFU - Videncenter for fødevareudvikling
    (Fødevarer)
    Nupark 47
    7500 Holstebro
  56. Vindmølleindustrien – Danish Wind Industry Association
    (Energi)
    Rosenørns Allé 9, 5. sal
    1970 Frederiksberg C
  57. Welfare Tech
    (Sundhed/Medico)
    Forskerparken 10
    5230 Odense M

Cluster Excellence Denmark | Havnen 66, Lemvig | Nupark 51, Holstebro | Fruebjergvej 3, Kbh Ø.| info@clusterexcellencedenmark.dk